logoauto kredits

Auto kredīts jeb ātrais aizdevums pret automašīnas ķīlu ir kredīts, kuru iespējams iegūt ieķīlājot savu automašīnu. Šis aizņēmuma veids bieži tiek jaukts ar auto kredītu, jeb auto līzings, vai kredīts auto iegādei.

Auto kredīts nozīmē to, ka jums ir iespēja iegūt ātru naudu, un, kā garantiju tai dot savu automašīnu. Pēc līguma noslēgšanas jūs varat turpināt braukt ar savu auto, neskatoties uz to, ka tas ir nodots, kā garantija, par jūsu kredīta atmaksu.

Auto kredīta priekšrocības

Auto kredīts ir iespēja jebkurā laikā iegūt naudas summu, kas ir līdz pat 90% no jūsu auto vērtības un tāpēc, aizdevuma summa var būt daudz lielāka, nekā internetā pieejamie ātrie kredīti vai SMS kredīti.

Auto kredīts ir izdevīgs, jo ieķīlājot jūsu automašīnu jūs dodat garantiju kredītiestādei, ka viņi šo aizdoto naudu atgūs jebkurā gadījumā, un tāpēc šīs iestādes var atļauties izsniegt naudu, kur gada procentu likme gpl ir mazāka, ja salīdzinām ar kredītiem, kurus izsniedz bez mantiskas ķīlas.

Šis aizdevuma veids dod iespēju aizņemties naudu nedodoties uz banku, un nekārtojot garus un bezjēdzīgas papīru kalnus, pēc kuru nokārtošanas jums vēl ir jāgaida vairākas dienas ,līdz iegūsit atbildi no bankas. 

Auto kredīta sniedzēji dod iespēju, lai aizdevuma summa būtu jūsu kontā vienas dienas laikā, atrodoties jūsu mājoklī caur interneta starpniecību, vai dodoties uz kādu no šo kredītiestāžu filiālēm.

Šis aizdevuma veids ir tas kuru vēl joprojām var iegūt no 18 gadu vecuma, ja uz jūsu vārda jau ir reģistrēta automašīna, jo šo aizdevumu izsniedzēji neskatās jūsu vecumu, vai kredītvēsturi un tas, kas viņiem interesē ir jūsu automašīna, jo šis spēkrats ir galvenā garantija, ka šie kreditori saņems savu aizdoto naudu atpakaļ.

Auto kredīta plusi

 • Var būt slikta kredītvēsture – tas nozīmē, ka jums var būt jau neapmaksāti kredīti, vai jūsu kredīt-ņemšanas vēsturē var uzrādīties kredīti kurus jums bija grūtības nomaksāt.
 • Zemāki procenti – tāpēc, ka jūs dodat savu automašīnu, kā ķīlu šī aizdevuma saņemšanai, kredītiestādes var piedāvāt zemākus procentus, jo viņi uzņemas mazāku risku.
 • Var aizņemties lielākas summas, jo automašīna kalpo kā garantija un kreditors uzņemas duadz mazāku risku zinot, ka sliktākajā gadījumā atgūs mašīnas vērtību.

Nosacījumi auto kredīta saņemšanai

Lai jūs varētu saņemt aizdevumu pret jūsu auto ķīlu, jums ir jāatbilst šādiem nosacījumiem, kurus nosaka pašas kredītiestādes:

 • Jums jābūt Pilntiesīgam Latvijas Valsts iedzīvotājam
 • Jums jābūt vismaz 18 gadus vecam
 • Jums ir jābūt pilntiesīgam automašīnas īpašniekam (autombīlim, kuru vēlaties ieķīlāt jābūt reģistrētam uz jūsu vārda)
 • Automašīnai jābūt jaunākai par 20 gadiem
 • Automašīnai jābūt izietai Tehniskajai apskatei
 • Automašīnai nedrīkst būt vēl nenomaksāts auto līzings

Kā notiek auto kredīta saņemšana?

Lai saņemtu aizdevumu pret auto ķīlu tev būs nepieciešams zvanīt vai doties uz kādu no auto kredītu sniedzošo uzņēmumu filiālēm, vai apmeklēt tīmekļa vietni kādai no augstāk minētajām kreditēšanas iestādēm. Jums būs nepieciešama pase vai eID personu apliecinošais dokuments un saņem naudu minūšu laikā. 

Ja esat izvēlējies pieteikt auto kredītu ar interneta palīdzību, šī kredīta iegūšana parasti notiek šādi:

 1. Jādodas uz kredītiestādes mājas-lapu un jāizvēlas aizdevuma summa, kas jums vajadzīga un jāaizpilda dati par sevi un savu automašīnu
 2. Kredītiestāde izskatīs jūsu pieteikumu un 30 minušu līdz stundas laikā dos jums atbildi par to vai , jums ir iespējams saņemt kredītu.
 3. Ja esat saņēmis pozitīvu atbildi, jums jāparaksta līgums elektroniski, vai jādodas uz kādu no uzņēmuma filiālēm lai parakstītu līgumu personīgi.
 4. Pēc līguma parakstīšanas kredītiestāde ar kurjerpasta palīdzību nosūtīs uz CSDD dokumentus ar pilnvaru par to, ka jūsu automašīna tiek piesaistīta, kā nodrošinājums kredītam
 5. Jums jādodas uz CSDD un jāparaksta šī pilnvara.
 6. Pēc jūsu paraksta saņemšanas CSDD darbinieki ievadīs šo dokumentu tiešsaistes sistēmā, un kreditors savā CSDD kontā saņems apstiprinājumu par dokumentu parakstīšanu
 7. Pēc apstiprinājuma saņemšanas uzņēmums uzreiz nosūtīs līgumā norunāto naudas summu uz jūsu bankas kontu un tu varēsi turpināt braukt ar savu automašīnu lēnām atmaksājot šo aizdevumu.

Kā redzat iegūt naudu ir viegli, ātri un tas tiek darīt bez liekiem riskiem no jūsu vai kreditoru puses, kas ļauj viņiem samazināt procentus, bet jums saņemt naudu ar sliktu kredītvēsturi vai bez patstāvīgiem ieņēmumiem. 

Ja vēlaties uzzināt vairāk par to kā katra kredītiestāde konkrēti noformē šos auto kredītus, vai kādi ir to nosacījumi dodieties uz kādu no šo iestāžu tīmekļa vietnēm, kuras atrodamas augstāk esošajā tabulā!

Auto kredīts jauna auto iegādei

jauna auto iegade

Ir cilvēki, kas ieķīlā savu auto, lai nopirktu jaunu transporta līdzekli. Tas varētu būt risinājums, kad ģimenē vai uzņēmumā ir vajadzīga otra automašīna un ienākumu apmērs ļauj vienlaikus uzturēt divus auto. Galvenās priekšrocības – lielāka mobilitāte, var nopirkt jaunu auto bez papildus saistībām (būtiska atšķirība no auto līzinga). Tāpat jāņem vērā, ka auto, kas nopirkts kredītā tiek reģistrēts uz klienta vārda.

Papildus tam auto kredīts pret auto ķīlu var tikt izmantots arī citu mērķu un ieceru piepildīšanai. Lauksaimnieki var iegādāties traktoru, zvejnieki laivu, iespējas ir plašas. Kredītā saņemtajai summai papildus var pielikt klāt arī savus uzkrājumus un veikt lielāku pirkumu. Būtiskākais – saņemot šādu kredītu, Jums nav jāpamato, kur tērēsiet naudu. Aizdevums tiek piešķirts bez saistībām. 

Savā ziņā to varētu uzskatīt pat par patēriņa kredītu, bet ir kāda būtiska atšķirība. Šāds patēriņa kredīts pret auto nodrošinājumu tiek piešķirts pret ķīlu. Līdzīgi kā citos gadījumos, arī šeit iespējas saņemt lielāku kredītu ir tiem auto īpašniekiem, kuriem ir stabili ienākumi, nav sabojāta kredītvēsture, turklāt procentu likme šādiem aizņēmējiem tiek piemērota zemāka nekā problemātiskiem klientiem. Papildus tam uz lielāku kredītu var pretendēt tie cilvēki, kuru auto vērtība ir augstāka. 

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai ņemot autokredītu automašīnai jābūt apdrošinātai?

Ieķīlāt varat auto, kas reģistrēts uz Jūsu vārda un ir izgājis tehnisko apskati. Automašīnai ir jābūt derīgai OCTA apdrošināšanai, bet, ja vēlaties aizņemties lielāku summu, uzņēmums, iespējams, lūgs noformēt arī KASKO apdrošināšanu.

Kas ir auto kredīts?

Auto kredīts ir iespēja ņemot kredītu ieķīlāt savu automašīnu.

Kas ir auto līzings?

Auto līzings ir iespēja iegādāties automašīnu uz nomaksu. 

Vai iespējams dabūt auto kredītu ar sliktu kredītvēsturi?

Jā jums var būt jau neapmaksāti kredīti, vai jūsu kredīt-ņemšanas vēsturē var uzrādīties kredīti kurus jums bija grūtības nomaksāt.

Vai iespējams ņemt auto kredītu jauna auto iegādei?

Jā, tas ir iespējas, lai iegādātos jaunu automašīnu, vai kādu citu transporta līdzekli.

Pēdējo reizi atjaunots: