logoAtbildīga aizņemšanās

Kredits247.lv iesaka jums aizņemties atbildīgi un vienmēr izvērtēt savu finansiālo stāvokli, pirms izlemjat saņemt aizdevumu. Lai gan ātrie kredīti ir ļoti izdevīgi dažādos gadījumos, tomēr tie var arī būt diezgan nevajadzīgi, un var jūs finansiāli iegrožot, ja tos neizmantojat pareizi. Vienmēr pirms saņemat ātro naudas aizdevumu pārliecinieties, vai tā atdošanas termiņā būsit spējīgs to atmaksāt.

Kredīta saņemšanas izmaksas

Papildmaksas, kas saistītas ar kredīta pieteikšanu un izmaksām mēdz variēt no viena santīma, ja ņemot bezprocentu kredītu līdz pārdesmit latiem, ja ņemat ātro kredītu bez akcijām. Katrs kredīt-devējs pats nosaka izmaksas, kas saistītas ar viņa pakalpojumiem, bet visā visumā šāda ir kredīta izmaksu shēma:

Reģistrācijas maksa – 0.01 santīms, kas jānosūta uz kredītiestādes bankas kontu, lai apstiprinātu savus datus un reģistrāciju.

SMS standarta cena – Ja saņemat SMS kredītu, nosūtot SMS, tad par šo SMS jums nāksies samaksāt tikpat daudz, cik sūtot Iziņu jebkuram citam abonementam.

Kredīta pamatsumma – pēc tam, kad būsit aizņēmies jūsu izvēlēto summu, noteiktajā laikā jums būs tā vienā gabalā jāatgriež kreditora kontā.

Summas procenti – ja esat izvēlējies kredīta plānu, kuram jāmaksā procenti, tad kopā ar pamata summu, jums jāatgriež arī šie procenti.

Kredīta termiņa pagarināšana – Ja jūs noteiktajā termiņā nesat spējīgs atmaksāt aizdevumu, tad ir iespēja pagarināt termiņu samaksājot kredītiestādes noteikta lieluma summu.

Soda procenti – un visbeidzot, ja jūs esat nokavējis atmaksas termiņu jūsu kredītam sāks uzkrāties soda procentu likme, kas pakāpeniski pieaugs, līdz jūs to atmaksāsit, vai būs jāiesaista parādu piedzinējiem.

Kas ir Kredīta pagarināšana?

Kredītu pagarināšana, kā jau iepriekš minēju ir darbība, kad jūs varat pagarināt atmaksas termiņu par noteiktu laika intervālu (parasti 7,14,30 dienas), par kredītiestādes noteiktu summu (parasti no 10 līdz 40 latiem). Ja jūs samaksājat šo summu, par izvēlēto termiņa pagarināšanu, tad jaunā termiņa beigās jums būs jāatmaksā pamatsumma, ar tiem pašiem kredīta pamata procentiem un nekādas papildus maksas netiks iekļautas.

Kredītu procentu likmes

Kredīta procentu likmi kredits247.lv tabulās attēlo, kā kopējo procentuālo maksājumu, kas būs jāmaksā vienā mēnesī , un tas nozīmē, ja šī procentu likme ir (10%), tad ja aizņematies 100 Latus uz 1 mēnesi, tad mēneša beigās jums būs jāmaksā 110Lati.

Ko darīt, ja radušās problēmas ar kredīta atmaksu?

Situācijas ir dažādas, un cilvēki ir dažādi, bet ja radusies situācija, kad nespējat atmaksāt paņemto aizdevumu, vispirms ir jāgriežas pie kreditēšanas iestādes, un jākonsultējas ar viņu speciālistiem, par to, kā jūs varat rīkoties šādā situācijā.

Nereti iespējams vienoties par termiņa atmaksu ar nedaudz lielākiem procentu maksājumiem, vai kredīta brīvdienām neilgu termiņu, un pēc tam jums protams jāplāno cītīgāk savas finanses un savs budžets, lai spētu atmaksāt šo parādu.

Kā uzzināt, kādi ir procenti, un cik būs jāatdod aizdevuma beigās?

Katras kredītiestādes mājas lapā ir pieejams kalkulators, vai tabula, pēc kuras jūs viegli un ērti varēsit novērtēt un uzzināt, cik jums būs jāatmaksā attiecīgi ņemot jūsu izvēlēto summu un izvēlēto termiņu. Viss, kas jums ir jādara, ir pēc kredītu salīdzināšanas jādodas un izdevīgāko kredītiestādes mājas lapu un jāsameklē tieši šis kredīt-kalkulators.

Kas vajadzīgs, lai saņemtu ātro kredītu?

Katra kredītiestāde šo jautājumu uztver individuāli un citas prasa uzskaitīt jūsu ienākumus, un citas, savukārt, skatās, kāda ir jūsu darba vieta. Bet pārsvarā kredītiestādēm visām ir šādi primārie nosacījumi, kas vajadzīgs, lai saņemtu ātro naudas aizdevumu:

Interneta pieslēgums un dators – ar šo abu palīdzību jūs varat pieteikties aizdevumam uzņēmuma mājas lapā(der gan stacionārie, gan portatīvie, planšet datori un pat mobilie telefoni, ar kuriem iespējams iekļūt internetā)

Mobilais telefons – mobilais telefons jums būs nepieciešams, lai jūs varētu saņemt SMS kredītu, ko piedāvā visi ātro kredītu sniedzēji, bet mobila telefona numurs tiek arī izmantots pie lietotāja konta aktivizācijas, lai kredītiestāde būtu pilnīgi droša, ka persona, kas piesaka kredītu esat jūs.

Banka konts – Jums būs nepieciešams bankas konts kādā no Latvijas bankām, no kura jums būs jānosūta reģistrācijas maksa (0.01 LS) uz kredītiestādes bankas kontu, un uz kuru pēc kredīta apstiprināšanas jums tiks pārskaitīta aizņēmuma summa.

Jums jābūt pilntiesīgam Latvijas republikas iedzīvotājam – cilvēki bez Latvijas pilsonības nevarēs aizņemties pie Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem, kas izsniedz ātros kredītus.

Jums jābūt sasniegušam pilngadību – Lielākā daļa kredītiestāžu ir nospraudušas vecuma ierobežojumus no 18, 19, 20, vai 21 gada, kas uzstādīts, kā minimālais vecums kredīta iegūšanai, bet katrai kredītiestādei šis vecuma ierobežojums ir individuāls.

Jūs nedrīkstat būt vecāks par 60-80 gadiem – Nebanku kreditori ir arī nostādījuši uzstādījumu, ka pensionāri, kas vecāki par noteiktu vecumu nedrīkst saņemt ātros kredītus, un šie vecuma ierobežojumu variē no 60 līdz 80 gadiem atkarībā no kredītiestādes uzskatiem.

Jums jābūt labai kredītvēsturei – Tas nozīmē, ka jums nedrīkst būt slikta kredītvēsture ar kavētiem kredītu maksājumiem, vai jau esošiem sliktiem kredītiem, kas jūs iedalītu melno kreditoru sarakstā.

Jums vajadzīgs mazliet laika – Ātros kredītus parasti izsniedz no 15 līdz 60 minušu laikā no to pieteikšanas brīža, un šie laiki arī mēdz atšķirties starp uzņēmumiem, bet jāatceras, ka aizņemties nakts stundās no 2014.gada būs aizlīgts ar likumu!

Kas ir bezmaksas kredīts?

Bezmaksas, jeb bezprocentu kredīts ir ātro kredītu veids, jeb akcija, kurā kreditori sniedz iespēju jauniem, vai jau esošiem klientiem saņemt kredītu pilnīgi bez procentu maksājumiem, un tas nozīmē, ka akcijas ietvaros, jūs varat aizņemties un atdot tieši tādu pašu summu, kā aizņēmāties.

Kas ir “atdod mazāk nekā aizņēmies”?

Atdod mazāk nekā aizņēmies ir kreditoru piedāvāta akcija, kurā šis uzņēmums piedāvā jums bonusā noteiktu naudas summu (parasti 5 %) , par to, lai jūs savu nākamo kredītu ņemtu tieši pie viņiem. Šī akcija parasti attiecas tikai uz jauniem klientiem, un ir pieejama tikai pie dažiem Latvijas kreditoriem, un tā parasti izpaužas šādi – aizņematies 100 latus, atdodat tikai 95 latus.

Vai iespējams saņemt aizdevumu, ja man jau ir hipotekārais, vai auto kredīts?

Lielākā daļa kredītiestādes piedāvā saņemt naudu arī gadījumos, kad jums jau ir viens kredīts, bet tikai tādā gadījumā, ja jūs šim otram kredītam laicīgi maksājat ikmēneša maksājumu un nesat parādnieku sarakstā. Kreditori arī izvērtē jūsu ienākumus, un atņemot jau esošā kredīta summa, skatās, vai jums pietiks nauda gan dzīvošanai, gan arī viņu piedāvātā kredīta atmaksai.

Vai nepieciešama ķīla, vai galvotājs?

Lielākā daļa ātro kredītu sniedzēju jums piešķirs aizdevumus bez ķīlas un bez galvojuma, un šis attiecas gan uz ātrajiem kredītiem, gan bezprocentu kredītiem un pat uz sms kredītiem, bet auto kredīta gadījumā jums būs jāsniedz savs auto, kā ķīla par saņemto aizdevumu.

Kā kredītiestādes novērtē klientu maksātspēju kredīta apstiprināšanas fāzē?

Nebanku kreditori paļaujas uz vairākiem resursiem, kuru apkopojums dod viņiem diezgan skaidru bildi par jūsu maksātspēju un finansiālo stabilitāti. Tā kā Latvijā nav vienots visu saņemto kredītu reģistrs, tad kreditoriem nav iespējams pilnībā noteikt, vai topošais klients ir spējīgs atmaksāt kredītu, un viņiem jāizmanto tādi avoti, kā:

VSAA – Valsts sociālās apdrošināšanas datu bāze

Privāto kreditoru informācija par parādniekiem ( “Creditinfo”, “Creditreform”,“Julianus Inkasso” ,“Lindorff” utt)

Dati par klienta vecumu , kas tiek iegūti no personas koda, un kas arī tiek izmantoti lēmuma pieņemšanā

Dati par jūsu darba vietu – Ja jūs strādājat valsts iestādē, tad jūsu algas un citi dati ir publiski pieejami, bet ja jūs strādājat privātā uzņēmumā, nereti ir jānorāda uzņēmuma adrese, nosaukums , un jūsu algas apmērs.

Kā notiks kredīta atmaksa, ka aizņēmos Latos, bet jāatdod nauda būs Eiro?

Tā kā visa nauda, visos Latvijas bankas kontos 2014.gada 1. janvārī tiks pārvērsta Eiro, tad jums saņemtā nauda, arī tiks automātiski pārkonvertēta uz Eiro valūtu. Visiem kreditoriem ir ar likumu noteikts, ka viņu mājas lapā jābūt cenām gan Eiro, gan Latos visa valūtas pārejas posma laikā.

 

Pēdējo reizi atjaunots: