logoKredītlīnija – jauns un izdevīgs pakalpojums!

Kredītlimits ļauj pieteikties un ērti saņemt naudu dažu minūšu laikā.

Kredītlīnija, kas nereti ir pazīstama arī ar nosaukumu kredītlimits ir jaunākais pakalpojums kredītu tirgū. Gan banku, gan nebanku sektora kredītdevēji Latvijā jau ir nostiprinājuši savas pozīcijas, un ikviens zina pie kura kreditora vislabāk vērsties, ja nepieciešams aizņemties naudu atkarībā no vajadzības – vienalga, vai tas būtu nepieciešams ātri un diezgan nelielas naudas summas apmērā, vai arī kā liels ilgtermiņa aizdevums.

Sakārtot pēc »
Saņemšanas laiks Pirmais
bez %
Pirmais
kredīts
Maksimālā summa Vecuma ierobežojums LAFPA biedrs?* Darba laiks
Vizia Atsauksmes 15 min
Saņemt aizdevumu

Jā 100 – 3000 € 3000 €
18 – 80 Darbadienas laiks  08:00 – 23:00
Darba laiks brīvdienās  08:00 – 23:00
Banknote Atsauksmes 15 min
Saņemt aizdevumu

Jā 50 – 5000 € 5000 €
18 – 80 Darbadienas laiks  08:00 – 23:00
Darba laiks brīvdienās  08:00 – 23:00
Credit24 Atsauksmes 10 min
Saņemt aizdevumu

Nē 100 – 5000 € 5000 €
18 – 70 Darbadienas laiks  08:00 – 22:00
Darba laiks brīvdienās  08:00 – 22:00
Ferratum logo Ferratum Atsauksmes 10 min
Saņemt aizdevumu

Jā 10 – 3000 € 3000 €
20 – 70 Darbadienas laiks  08:00 – 20:00
Darba laiks brīvdienās  09:00 – 18:00
Vivus Atsauksmes 5 min
Saņemt aizdevumu

Nē 50 – 1500 € 1500 €
20 – 75 Darbadienas laiks  07:00 – 23:00
Darba laiks brīvdienās  07:00 – 23:00
Lavijas Hipotēka Atsauksmes 24 stundas
Saņemt aizdevumu

Nē 500000 € 500000 €
18 – 70 Darbadienas laiks  08:00 – 17:00
Darba laiks brīvdienās  Slēgts
Nordcard Atsauksmes 15 min
Saņemt aizdevumu

Jā 100 – 3000 € 3000 €
18 – 75 Darbadienas laiks  09:00 – 19:00
Darba laiks brīvdienās  Brīvs
Finea Atsauksmes 15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 100 – 10000 € 10000 €
20 – 75 Darbadienas laiks  07:00 – 23:00
Darba laiks brīvdienās  07:00 – 23:00
* “Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas” biedrs.

 

Pēdējā laikā vairākas kreditēšanas kompānijas ļoti aktīvi reklamē savu jauno pakalpojumu, kas var likties ļoti vilinošs jebkurai personai, kas plāno aizņemties naudu. Šis aizdevuma veids ir daudz izdevīgāks par parastajiem patēriņa kredītiem vai ātrajiem kredītiem, jo debitoram tiek piedāvāti daudz izdevīgāki kredīta nosacījumi un mazāki kredīta atmaksas procenti. Kredītlīnija atļauj, neatkarīgi no saistībām, plānot savas finanses un naudu izmantot jebkurā brīdī, kad tas visvairāk ir vajadzīgs.

Šis jaunais un inovatīvais pakalpojums sevī apvieno trīs kredītu pakalpojumus, kas pastāv jau krietni ilgāku laiku – overdraftu, aizdevumu un kredītkarti. Kredītlīnijas priekšrocība, salīdzinājumā ar citiem kredītu veidiem ir tas, ka klientam nav jānorāda, tieši kādam mērķim tiks izlietota aizņemtā nauda. Tātad vienīgās darbības, kas jāveic klientam, ir kredītlīnijas pieteikšana pie attiecīgā kreditora, norādot bankas kontu, izdomājot, kāds būs kredītlīnijas apjoms (parasti ir noteikts maksimālais apjoms, bet var izvēlēties mazāku) un cik ilgs būs kredītlīnijas darbības laiks. Pēc tam klients kredītlīnijas darbības laikā pats var izvēlēties, cik lielu naudas summu viņam iespējams būs vajadzīgs iztērēt. Pēc būtības šo pakalpojumu jau labu laiku piedāvā kredītkaršu overdrafta funkcija, taču kredītlīnijai ir pāris atšķirības, piemēram, kredītlīnijas summas un izmantošanas termiņa noteikšana. Šī konkrētā atšķirība ļauj pašam klientam ierobežot savu izlietoto finanšu daudzumu, kas, savukārt, var palīdzēt atturēt no nonākšanas parādsaistībās. Lai pieteiktos kredītlīnijai ir jāvēršas pie jebkura kreditora, kas piedāvā šo pakalpojumu un jāaizpilda visi vajadzīgie dokumenti. Kad tas ir izdarīts, nauda, gluži kā alga, tiek pārskaitīta uz līgumā norādīto bankas kontu un tā nonāk klienta rokās, lai to varētu lietot pēc saviem uzskatiem. Kad tiek izlietota kaut daļa no kredītlīnijas summas, pēc attiecīgā mēneša beigām tā pakāpeniski ir jāsāk atmaksāt. Summu var atmaksāt arī uzreiz, tā ietaupot uz procentu maksājumiem, kuri tiek aprēķināti tikai no iztērētās naudas summas. Pēc tam, kad tas ir izdarīts, kredītlīniju iespējams izmantot vēlreiz, un to var darīt līdz saistību termiņa beigām. Visam šim klāt nāk vēl viena kredītlīnijas priekšrocība. Jūs iespējams esat pieteicies kredītlīnijai un saņēmis naudu kontā, taču jūsu finansiālā situācija atļauj veikt tēriņus arī bez kredītlīnijas summas izmantošanas, jo pieteikšanās kredītlīnijai nenozīmē, ka piešķirtā summa obligāti arī ir jāiztērē. Kredītlīnijas piešķirtā naudas summa var glabāties norādītajā kontā kaut līdz izmantošanas termiņa beigām, neiztērējot ne centa no tās. Tādā gadījumā vienīgās izmaksas būs radušās, noformējot kredītlīniju, bet nekādi atmaksas pasākumi nav jāveic, jo kreditora piešķirtā nauda palikusi drošībā un ir neskarta. No vienas puses, svešas naudas glabāšana savā bankas kontā šķiet muļķīga, taču nākotni paredzēt nav iespējams, un kredītlīnija var būt tieši tas, kas noder ārkārtas situācijā, kad vajadzīgi papildus finanšu līdzekļi. Tiem arīdzan būs iespējams piekļūt sekunžu laikā, kas ir daudz ātrāk un vienkāršāk kā tas notiek ar ātro kredītu aizņemšanos, jo nauda jau ir bankas kontā un nav jāgaida apstiprinājums no kreditora un laiks, kamēr nauda tiek pārskaitīta uz kontu.

Kredītlīniju bieži izmanto dažādi mazas apgrozības uzņēmumi un kompānijas, jo tas ir ļoti labs veids, kā papildināt apgrozāmo līdzekļu daudzumu. Bieži vien uzņēmumam ir samazināts apgrozījums, taču nedaudz tālākā nākotnē atkal tiek prognozēts finanšu līdzekļu pieaugums, lielāku ienākumu iespaidā. Kamēr ir ierobežoti finanšu līdzekļi, kredītlīnija var palīdzēt segt visu pakalpojumu izmaksas un uzņēmums varēs turpināt darbību arī pēc šī laika posma. Kas uzņēmums būs atjaunojis savu iepriekšējo ienākumu apmēru, tam būs iespēja atmaksāt visu kredītlīnijas summu, kamēr līdz tam tika pārskaitīti minimālie maksājumi. Tomēr kredītlīnija ir perfekti piemērota arī fiziskām personām, kuras neapmierina ierasto kredītpakalpojumu nosacījumi un izmantošanas metodes. Ja personai, tāpat kā uzņēmumam, uz kādu noteiktu brīdi samazinās finanšu līdzekļu apjoms, bet ir zināms, ka pēc laika tas atkal būs savā līmenī, tad kredītlīnija var būt kā palīgs šī ”roba” aizpildīšanā. Kā piemēru šādam gadījumam var minēt naudas iztrūkumu, nedēļu vai pāris dienas pirms ikmēneša algas saņemšanas. Šajā gadījumā kredītlīnija palīdzēs segt nepieciešamos tēriņus, un izmantoto naudas summu pēc algas saņemšanas varēs atmaksāt, lai šo pakalpojumu vēlāk iespējams izmantotu atkārtoti. Kredītlīniju var uzskatīt par drošības spilvenu neparedzētos gadījumos, vienalga vai tas būtu auto/dzīvesvietas remonts, medicīniskie pakalpojumi vai kāda cita ārkārtas situācija, naudu varēs saņemt uzreiz un pēc atmaksas atgriezties ierastajā ikdienas ritmā, neuztraucoties par jebkādām saistībām. Naudas kontrole jeb izmantotā kredītlīnijas summa ir pati lielākā šī pakalpojuma priekšrocība. Ar parasto kredītpakalpojumu izmantošanu var gadīties nedaudz kļūdīties savos aprēķinos un aizņemties vairāk nekā vajadzīgs. Tas savukārt noved pie lielākām atmaksas summām un iespējamām parādsaistībām. Kredītlīnija atļaus iztērēt tieši tik daudz naudas, cik vajadzīgs un atmaksas summa arī būs attiecīga tēriņu lielumam. Tāpat patēriņa, ātrajiem vai citu kredītu veidiem tiek piemēroti atmaksas procenti, kurus aprēķina no visas kopējās kredīta summas. Kredītlīnijas gadījumā ir jāmaksā procenti tikai par izmantoto naudas summu.

Kredītlīnijas kopējo limitu kreditori piedāvā apmērā no pāris simtiem līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Izmantošanas termiņš var būt no 1 mēneša līdz pāris gadiem, un tas parasti ir atkarīgs no kredītlīnijas kopējā limita, lai būtu zināma drošība, ka šajā laikā posmā būs iespējams atmaksāt izlietoto naudas summu. Kredītlīnijas apmēru un izmantošanas termiņu dažādība ļauj klientiem variēt un atrast sev labāko variantu. Tāpat procentu likmes tiek aprēķinātas tikai no iztērētās summas, kas nozīmē, ka GPL arīdzan ir mazāka. Lai gan kredītlīnijai tāpat kā citiem kredīta pakalpojumiem ir iepriekš jāpiesakās un jāaizpilda visas nepieciešamās formalitātes, kredītlīnijas galvenais nolūks ir tās pieejamība. Gan klients, gan kreditors uz noteikto laika posmu ir drošs, ka naudai būs iespējams piekļūt pilnīgi jebkurā diennakts laikā. Parasto kredītu pakalpojumu gadījumā tas nav iespējams, jo kreditori bieži vien nestrādā visu diennakti un uzņēmums nestrādā arī brīvdienās. Šobrīd kredītlīniju iespējams noformēt lielākajā daļā Latvijas komercbanku, piemēram, Rietumu Banka, Swedbank, Citadele, SEB banka, DnB un citas bankas. Nebanku sektorā šis pakalpojums vēl nav ieguvis tik lielu popularitāti, jo ne visi kredītdevēji spēj nodrošināt šāda pakalpojuma iespējamību. No nebanku kreditoriem kredītlīniju izmantot piedāvā Credit24, Vivus.lv, CreditOn.lv un pāris citi šī sektora uzņēmumi. Šis ir pats labākais un izdevīgākais kredītu veids, jo pirms tā noformēšanas nav nepieciešams kārtīgi apdomāt par savu maksātspēju – ja ir zināms, ka pēc noformēšanas nebūs iespējams kredītu atmaksāt laikā, kredītlīnijas summu nemaz var netērēt. Tādējādi ir iespējams izvairīties no parādsaistībām un iespējamas negatīvas kredītvēstures.

Pēdējo reizi atjaunots: